Divadlo pro děti od dětí na dětský den

29.05.2011 14:00

Dětský den v Lázních Toušeni se letos konal v krásném prostředí nově zrekonstruované zahrady Skleněné vily neboli v Parku profesora Procházky. Program zahájily ve 14 hodin děti z dramatického kroužku místní základní školy. Žáci druhé, třetí a čtvrté třídy si připravili Popletenou pohádku. Jak už název napovídá, tak mladí amatéři odehráli zapeklitý příběh. Hlavní hrdinkou pohádky byla Popelka, kterou zlá macecha vyhnala do lesa na dříví. Popelka se ale ztratí a dojde až k Perníkové chaloupce, kde bydlí Ježibaba a Ježidědek. Naštěstí Popelce pomáhají nejen holoubci ale i veverky, a tak se Popelka dostane na ples, kde se do ní zamiluje princ Jindřich.......Příběh byl sice oproti klasickým pohádkám všelijak popletený, ale dopadl dobře a děti hrály s chutí a bez viditelné trémy, které musely při svém prvním vystoupení před obecenstvem mít určitě vrchovatě.

Po úvodním představení se většina diváků a vlastně i herců rozeběhla za soutěžemi, které společně připravili  Městys Lázně Toušeň, rodičovské centrum Myšák a T.J. Sokol Lázně Toušeň. Hlavním tématem dětského dne byly vodníci, víly a rusalky, kterých jste mohli v parku i na nábřeží potkat hned několik. Kdo prošel všechny soutěže, tak získal od pořadatelů balíček drobných cen. 

Kromě soutěží probíhal i kulturní program. Herci Divadelního souboru Lázně Toušeň si připravili 2 krátké pohádky. První se jmenovala O sedmi dnech a předvedli ji noví členové souboru, kteří vystupovali na jevišti většinou poprvé. Pohádku O vodníkovi s dlouhými vousy pak uvedli již ostřílenější divadelníci. Letošní novinkou v programu dětského dne bylo vystoupení nazvané Dog dancing,kdy diváci s údivem shlédli, co všechno dokáže nejlepší přítel člověka.

Závěr dne patřil divadelnímu souboru Černý Petr, který zde předvedl svou 2. premiéru hry Čertovská pohádka.  

Zpět

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.