Mikulášské odpoledne

06.12.2015 14:00

Na druhou adventní neděli jsme pro děti a rodiče připravili tradiční Mikulášské odpoledne. Od 13 hodin mohou do sokolovny rodiče nosit balíčky, které potom Mikuláš dětem předá. Prosíme, aby na balíčku bylo napsáno jméno a věk. 

Začátek akce je naplánován na 14 hodin. Nejprve členové našeho Divadelního spolku Lázně Toušeň zahrají krátkou loutkovou pohádku O skleněné panence. Také bude vyhlášena divadelní soutěž, kdy děti během roku mohly sbírat razítka. Pro všechny, kdo mají více jak 5 razítek máme připravený malý dárek a pro 3 vylosované máme loutku Hurvínka. 

Kolem 14:30 ale už bude sokolovna patřit čertům, andělům a hlavně Mikuláši. Divadelníci mají připravenou krátkou scénku, při které se do sokolovny za světelných efektů a dýmu vplíží tlupa čertů. Ti děti, trochu vystraší, možná rozesmějí a rozdají uhlí. Andělé ale na vše dohlídnou, čerty zkrotí a s dětmi přivolají Mikuláše. Ten si pak zve na jeviště děti, kterým postupně za básničky předává dárečky. Děti zve na jeviště podle věku, od nejmenších. 

-lj-

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.