Pravidelné kroužky v sokolovně

25.08.2014 20:00

Kroužky a dílny – sokolovna Lázně Toušeň - podzim 2014

Nově vymalovaná  zkušebna v sokolovně v Lázních Toušeni láká k pořádání různých pravidelných akcí. Od září letošního roku zde bude probíhat:  

 

Montessori

Odpoledne s montessori – v sobotu 20. září

         od 14:00 pro dospělé

         od 16:30 ukázková hodina montessori dílniček pro děti s doprovodem dospělého

  

Chcete se dozvědět o montessori pedagogice, co to je a co naopak není? Komu je určena? Jak může rozvíjet vaše děti? Kdo byla Maria Montessori? Inspirovat se, co dělat doma s dětmi v duchu montessori? Potom se s vámi těším na shledanou v sobotu 20. září 2014 od 14:00 ve zkušebně sokolovny v Lázních Toušeni. Určeno všem rodičům, prarodičům, zkrátka všem dospělákům. Vstupné dobrovolné.Ukázkové montessori dílničky pro děti s doprovodem dospělého od 16:30 tamtéž.

Montessori dílničkyod 24. září 2014 každou středu od 10:00

 Přijďte s námi lépe poznat potřeby svých dětí. Rozvíjet jejich dovednosti, jako je jemná motorika, koordinace oko-ruka, trpělivost, samostatnost, sebeobsluha, ale i respekt vůči ostatním dětem. Určeny všem dětem ve věku od 1,5 do 5 let v doprovodu dospělého. Pravidelná setkání se budou konat každou středu od 10:00 hodin ve zkušebně sokolovny v Lázních Toušeni. Cena 100,-/ 90 minut při platbě celého běhu (12 lekcí) dílniček najednou. 

 

Bližší informace na emailu: montessori.tousen@gmail.com

Tanečky pro předškolní děti

V názvu kroužku je řečeno všechno. Tancování a dovádění pro předškolní děti bude probíhat jedenkrát týdně. Schůzky organizuje Eva Potočiarová  z RC Myšák. Děti můžete přihlásit  na  eva.potociarova@gmail.com  nebo přímo na tel. 723 371 069.  

 

Žonglování

Žonglování je specifický druh umění založený na manipulaci s nejrůznějšími druhy předmětů. Žonglér dokáže svým uměním oslnit přihlížející diváky, ale zároveň je při tréninku veden k značnému soustředění a sebekázni. Často překonává své zdánlivě nepřekonatelné možnosti, a proto lze žonglování považovat za určitý druh meditace.

Při mém pobytu v Anglii jsem s překvapením zjistil, že tam fungují žonglovací dílny pro veřejnost téměř všude. Chtěl bych proto nabídnout takovou možnost i zde u nás. Schůzky by byly jednou týdně ve zvolený čas (děti 10-15 ve středu od 17h, mladiství 15-26 ve středu od 18h).

Program:

o        výroba míčků

o       dramatické hry a cviky s míčky na vzájemné seznámení

o       zvládnutí základní žonglovací techniky – kaskáda se 3 míčky)

o       triky s 1, 2 a 3 míčky

o       žonglování a hudba

o       žonglování v dramatickém vystoupení

o       příprava týmového vystoupení na téma „Řemesla“

Náplně schůzek se samozřejmě ještě upraví podle vašich požadavků. Kromě míčků se můžeme věnovat kuželům, kruhům, talířům nebo diabolu. Zájemci posílejte přihlášky do konce září na lubos.jakub@seznam.cz .

Divadelní dílna

„Celý svět je divadlo
a muži, ženy na něm jsou jen herci.
Mají své příchody a odchody
a jeden člověk hraje v životě
několik rolí v sedmi dějstvích.“

William Shakespeare, Jak se vám líbí?

Pro ty kdo chtějí s pomocí divadla objevovat svět i sebe sama bude probíhat pravidelná divadelní dílna. Je určena hlavně pro studenty a mladistvé (15-26let) a budeme se scházet jednou týdně. 

Vyzkoušíme si zde různá herecká a dramatická cvičení. Příkladem je hra, kdy herci dostanou zadanou situaci (např. Proč Petr nepřišel do školy?) a emoce (starostlivý, obviňující, netrpělivý....) a sledujeme, jak herci situaci rozehrávají, jak komu vyhovuje zadaná emoce atd. 

Probereme si základy nonverbální komunikace: Co znamená, když člověk při rozhovoru krčí ramena? Nebo když člověk stojí s rukama založenýma v bok?

 Vyzkoušíme si improvizační hry a naučíme se pravidla týmové improvizace. Neblokuj. Neplkej. Negaguj. Ukazuj svoje pravé já. Věř si a buď soustředěný. Atd.

Když bude čas a chuť, můžeme pracovat na vybrané divadelní hře. Zájemci se mohou postupně zapojit do akcí divadelního souboru (komedianti v Prodané nevěstě atd.). Počet členů je maximálně 20. Přihlášky zasílejte do konce září na lubos.jakub@seznam.cz.

Divadelní soubor

Divadelní soubor bude dále pokračovat ve své činnosti. Jako každý rok nás čeká příprava Mikulášské, divadelních  pohádek pro děti, hudebního festivalu ale i karnevalu na téma „Řemesla“. Od září začínáme zkoušet novou hru od Terryho Prachetta  - Mort. V repertoáru zůstává:

-         komedie dell arte Poprask na laguně

-         výstup komediantů v Prodané nevěstě

-         melodram Popelka

-         groteska Kino

 

Každý kdo má chuť a čas se do činnosti souboru zapojit je vítaný. Stačí přijít na jakoukoliv akci do sokolovny nebo se přihlásit na dslt@seznam.cz

 

Kurzy tance v Sokolovně

V Toušeni je zájem o tanec už opravdu dlouhou dobu. Dlouhou dobu jsem také sháněla vhodného lektora/lektorku, který by tedy nějaké zajímavé kurzy tance vedl. Nyní se podařilo navázat kontakt s Centrem tance, sídlícím v Praze na Václavském náměstí, který disponuje nepřebernou škálou nabídky různých kurzů tance jako např. Salsa, Flamenco, Orientální tanec, Port de bras, Flirt dance…. a také nepřeberným množstvím profesionálních lektorů. Jedna z lektorek mi přislíbila spolupráci a tak můžeme hrdě nabídnout Toušeňákům dvě možnosti tanečního vyžití – Flirt Dance nebo Orientální tanec . V případě zájmu oboje.

Kurzy budou probíhat ve vytápěném zrcadlovém sále v toušeňské Sokolovně. Termín je stále ještě v jednání. Předpokládaný začátek kurzu je v září max. začátkem října. Přesné informace budou vyvěšeny na plakátech na běžných místech, na nástěnce u obecního úřadu a také na letácích, které najdete ve svých poštovních schránkách. V případě zájmu už teď můžete psát na email jana.hadrbolcova@seznam.cz

 Přijďte rozhýbat své tělo v rytmu tance, trochu se uvolnit, ale i zaposilovat a odpočinout si od stresů běžného dne. Tady je malá ochutnávka:

 

Flirt Dance

Mít zdravé sebevědomí a umět se pohybovat ladně jako kočka na rozpálené střeše je snem mnohých žen a dívek. Vy můžete tento sen proměnit ve skutečnost. Stačí se odhodlat a začít v sobě objevovat ženu. Flirt dance představuje spojení tance s účinnými metodami tvarování postavy s cílem upevňování pozitivního pohledu na sebe sama.

Základní částí Flirt Dance je tzv. S Faktor. Jedná se o nový tanečně posilovací a protahovací program, který k nám přichází z USA. Pronikl i do Evropy, kde mu propadly ženy v Anglii, Chorvatsku nebo například Polsku. V současné době ho začínají poznávat i ženy a dívky v Česku a nutno podotknout, že úspěšně.

S Faktor je inspirován několika směry. Podle informací z Centra tance jsou v něm obsaženy části z jógy, baletu a pilates. Tento taneční styl se skládá z vybraných prvků latinskoamerických tanců, jazzu, či orientálních tanců.

 

Orientální tanec

Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži. Orientální tanec byl a stále je tančen při porodu, na svatbách, pro vlastní potěšení žen a z různých jiných příčin. Nyní oblíbená pohybová aktivita určená pro všechny věkové i váhové kategorie, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice. Skládá se z jednotlivých kroků a pohybů, které se spojují podle předem sestavené choreografie nebo pouze podle fantazie tanečnice.

(zdroj: www.centrumtance.cz)

 

 

 

Zpět

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.