Herecké okno - projekt realizovaný za podpory Nadace ČEZ

 

Na jaře letošního roku vybrala Nadace ČEZ sokolský projekt Herecké okno k zařazení do soutěžní aplikace Pomahej Pohybem.  Cílem projektu bylo vybourat jeden ze zazděných otvorů na sále sokolovny a instalovat nové velké plastové okno, které pustí do sálu více světla, umožní větrání a navrátí původní historický vzhled. Díky podpoře široké veřejnosti se brzy podařilo v mobilní aplikaci nasbírat potřebné body a Nadace ČEZ podpořila realizaci projektu částkou ve výši 53 291 Kč, což byly předpokládané náklady na nákup jednoho okna s venkovní stahovací roletou. Výbor toušeňského Sokola byl touto zprávou tak nadšen, že okamžitě odsouhlasil pořídit nová okna i namísto dalších dvou zazděných otvorů. Na druhé  okno se tak použily nešetřené peníze ze spolkové kasy a poslední třetinu nákladů se podařilo pokrýt z účelové dotace městyse Lázně Toušeň.

Jakmile byly pohromadě finance mohlo se začít s realizací. Začátkem prázdnin postavili divadelníci a sokolové lešení a provedli nezbytné bourací práce. Následně byly firmou Vekra instalovány nová okna i rolety a místní firma pana Tihona provedla zednické začištění. Opět na dobrovolnících pak bylo zajistit velký úklid, aby projekt mohl být oficiálně představen 14. října na poslední části X. národní sokolské divadelní přehlídky.

Poděkování patří Nadaci ČEZ, městysu Lázně Toušeň a všem členům toušeňského Sokola. Výměna oken je dalším z  krůčků ke kompletní rekonstrukci sokolovny, na kterou se v posledních letech intenzivně hledají finanční prostředky.

 

-lj-

 

Vyhledávání

© 2014 Luboš Jakub, všechna práva vyhrazena.